Ranking funduszy inwestycyjnych lipiec 2016
Lipiec okazał się łaskawym miesiącem dla inwestorów, aczkolwiek nie do końca spokojnym. Większość rynków zachowała się bardzo dobrze, notując imponujące wzrosty. W regionie Azji i Pacyfiku najlepiej wyglądała Australia, gdzie indeks All Ordinaries wzrósł o ponad 8%. Niewiele gorszy był Hongkong (indeks Hang-Seng) z wynikiem przekraczającym 7%. Najsłabiej w regionie wyglądały Chiny, gdzie na indeksie SSE-B-Share, czyli tym dostępnym dla inwestorów zagranicznych, zanotowano spadek wynoszący 1,06%. W Europie najmocniej rosły mniejsze rynki, czyli np. czeski PX (9,10%) oraz ukraiński UX Index (8,90%). Dobre wyniki zanotowały także większe rynki, czego przykładem może być skupiający się na niemieckich spółkach technologicznych TECDAX (8,43%), czy brytyjski FTSE250 (8,00%). Słabszy miesiąc, już po raz kolejny, zaliczyła Polska, gdzie indeks WIG20 zanotował symboliczny wręcz wzrost wynoszący 0,2%. Najsłabiej wyglądała Turcja. Giełda w Stambule po potężnych zawirowaniach politycznych zaliczyła spadek wynoszący 1,7%. Na rynkach amerykańskich królowała Brazylia, rosnąc 12,4%. Dobrze wypadł również indeks spółek technologiczny z USA, czyli NASDAQ rosnąc o 8,37%.
Ranking funduszy inwestycyjnych polskich TFI
Patrząc przez pryzmat wyników funduszy polskich widać, że najlepiej zachowały się te, które poszukiwały okazji przede wszystkim na rynku technologii i medycznym, zwłaszcza w krajach rozwijających się. To pokazuje, jak silny był powrót inwestorów na rynki szeroko rozumianych nowych technologii. Wyróżniły się również rozwiązania akcyjne w Europie oraz Azji.
* 30 czerwca 2016 – 31 lipca 2016, ** 31 lipca 2015 – 31 lipca 2016
Ranking funduszy inwestycyjnych zagranicznych
Wśród rozwiązań zagranicznych zarządzających zestawienie zostało zdominowane przez fundusze powiązane ze złotem oraz innymi metalami i – podobnie jak w przypadku polskich – przez fundusz spółek technologicznych oraz spółek z branży biotechnologicznej.
* 30 czerwca 2016 – 31 lipca 2016, ** 31 lipca 2015 – 31 lipca 2016
Nota prawna
Niniejszy ranking obejmuje wszystkie fundusze inwestycyjne znajdujące się w ofercie F-Trust, w okresie obejmującym przedział od 30.06.2016r. do 31.07.2016r. Tabela przedstawia zestawienie pięciu najlepszych polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych na podstawie osiągniętej stopy zwrotu w okresie od 30.06.2016r. do 31.07.2016r Jeżeli dany subfundusz/fundusz występuje w większej liczbie klas i walut, wówczas w tabeli został ujęty jedynie typ jednostki oraz waluta, które dla danego subfunduszu/funduszu wypracowały najwyższą stopę zwrotu.
Informacje dotyczące treści.
Wszelkie wyniki inwestycyjne przedstawione w ramach niniejszego opracowania w chwili jego publikacji mają charakter historyczny i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych w przyszłości.
Informacje zamieszczone w rankingu zostały przygotowane na podstawie źródeł własnych. F-Trust S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w niniejszym opracowaniu, ani za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte w związku z tym opracowaniem.
Informacje dotyczące ryzyka.
F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.
Sprawdź wyniki –
fundusze inwestycyjne BlackRock