Portfele modelowe F-Trust iWealth // marzec 2025
Efektem wcześniejszych analiz są gotowe portfele modelowe, aktualizowane co miesiąc przez naszych ekspertów. Portfele modelowe o różnym poziomie ryzyka, dopasowane są do profilu inwestycyjnego użytkowników Platformy Funduszy, określonego na podstawie wypełnionego testu wiedzy i doświadczenia na temat inwestowania. Operowanie na realnych funduszach oraz ich wartościach ułatwia zorientowanie się w szerokiej ofercie F-Trust iWealth. Szczegółowy podgląd wszystkich portfeli znajduje się na Platformie Funduszy. Pokaż cały proces

Ostatni miesiąc to wyraźna korekta na rynku amerykańskim. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że w tym samym czasie notowaliśmy również mocne wzrosty na rynkach w Europie. Rosło także złoto oraz miedź. Duża dywersyfikacja naszych portfeli pozwoliła niemal bezboleśnie przejść przez ten burzliwy okres. Rotacja kapitału z USA do Europy była bardzo silna i rekordowo szybka. Teraz pewnie czas na korektę ostatnich ruchów, ale naszym zdaniem dobry okres dla akcji z naszego regionu powinien jeszcze potrwać.
W USA mamy cięcia wydatków fiskalnych, dużą dawkę niepewności i spadek nastrojów społecznych. Wszystko w dążeniu do obniżenia rynkowych stóp procentowych ze względu na konieczność zrefinansowania dużej ilości zapadających w tym roku obligacji rządu amerykańskiego. Wydaje się, że w krótkim okresie tempo wzrostu gospodarczego zostało odsunięte na drugi plan. W Europie mamy wyraźnie odwrotne kierunki: duży stymulus militarno-fiskalny, wyraźnie niższe już stopy procentowe, relatywnie niskie wyceny i poprawiające się prognozy wzrostu. Widzimy, że najbardziej cykliczne sektory rynku, czyli małe i średnie spółki rosną w Polsce i Niemczech, razem z innym rynkowym barometrem koniunktury, czyli miedzią.
Stawiamy na przesunięcie się momentum wzrostu gospodarczego na Stary Kontynent. Utrzymujemy zatem przeważenie w funduszach akcyjnych, z głównym udziałem polskich i europejskich mniejszych spółek, uzupełnionych ekspozycją na sektor technologiczny oraz metali przemysłowych.
- Portfele modelowe marzec 2025 | F-Trust iWealth PDF; 924 KB
NOTA PRAWNA
Wszelkie materiały zawarte w niniejszym opracowaniu stanowią własność F-Trust iWealth S.A. i mają wyłącznie charakter informacyjny oraz reklamowy. W szczególności nie stanowią one oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumentach finansowych, bądź rekomendacji inwestycyjnej. Przedmiotowe materiały nie stanowią także porady inwestycyjnej, ani jakiejkolwiek innej formy zalecenia inwestycyjnego dotyczącego danego instrumentu finansowego, a także jakiejkolwiek innej porady, w szczególności prawnej bądź podatkowej. Materiały zamieszczone w niniejszym opracowaniu nie powinny stanowić podstawy jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Odwołania w niniejszym opracowaniu do akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych bądź grup takich instrumentów, stanowią jedynie odniesienia do szeroko rozumianych rynków i nie stanowią podstaw do jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Wszelkie wyniki inwestycyjne przedstawione w ramach niniejszego opracowania w chwili jego publikacji mają charakter historyczny i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych w przyszłości. Informacje zamieszczone w materiale zostały przygotowane na podstawie źródeł własnych. F-Trust iWealth S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w niniejszym opracowaniu, ani za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte w związku z tym opracowaniem.
Zobacz także: